EBS on loonud vastutusteadlike ettevõtjate, juhtide ja spetsialistide kaasamiseks EBS Mõjufondi, mille fookuses on haridusinnovatsioon, era- ja avaliku sektori koostöö ning kooli uus taristu
Keskkonna kaitsmine ja ühiskonna stabiilne areng eeldab koostööd
Keskkonna kaitsmine ja ühiskonna stabiilne areng puudutab igaüht. Kõik saavad anda oma panuse aga neil, kellel on suuremad võimalused, saavad anda suurema panuse. Kui need kellel on suuremad võimalused, teevad koostööd, siis 1 +1 > 2.
Martin Villig on teinud üleskutse edukatele - annetada 5% teenitud (aasta)kasumist heategevusele. Heategevuse alla mahuvad kindlasti ka investeeringud projektidesse, mille erakasu ja avalik kasu kokku annavad hea investeeringu tootluse. Seda olenemata sellest, et loodud avalik kasu ei väljendu investori isiklikes tuludes. Ma pakuks 5% aastakasumi asemel väärikaks iga-aastaste annetuste mahuks 0,5% annetaja pere netovaradest. Netovarad on ettevõtte kasumist märkimisväärselt stabiilsem sihtmärk ja julgustab annetusotsuseid tegema eelkõige pereringis. Ettevõtted saavad annetusi oma osanike enamuse nõusolekul võimendada.
Väljendamaks oma sihti teha vastutusteadlikke otsuseid ning uskudes, et 1+1>2, võtsime EBSis kasutusele mõiste „vastutusteadlik kogukond“. Vastutusteadlik tähendab meie jaoks otsuste tegemise protsessi, mis võtab arvesse otsuste pikaajalist mõju (sh järgmistele põlvkondadele), õiglust ning era- ja avalikku kasu. Vastutus on seejuures teadvustatud ja teadlikult võetud.
EBS on loonud vastutusteadlike ettevõtjate, juhtide ja spetsialistide kaasamiseks EBS Mõjufondi, mille fookuses on haridusinnovatsioon, era- ja avaliku sektori koostöö ning kooli uus taristu
Eesti haridusinnovaatorid tegutsevad turul, kus nende loominguga konkureerivad tooted/teenused on kättesaadavad kas tasuta või peamisteks klientideks on riigi ja/või kohaliku omavalitsuse poolt finantseeritavad õppeasutused. Sageli on haridusinnovaatorite poolt pakutav avalik hüve suurem, kui innovaatorite võimalik erakasu. EBS Mõjufond investeerib haridusinnovatsiooni lugedes oma investeeringu tootluseks avaliku hüve ja erakasu summat ka olukorras, kus loodud avalik hüve jääb loojale kompenseerimata.
Haridusvaldkond toimib erasektori ja avaliku sektori koostöös. Ei ole vaidlusi selle üle, et õppimine loob õppurile nii erakasu, kui ühiskonnale avalikku hüve. Eriarvamused on selles, kas avalik-õiguslikke ja eraõppeasutusi peaks õppimisvõimaluste pakkumisel kohtlema võrdsetel alustel. EBS Mõjufond finantseerib uuringuid ja tegevusi, mille eesmärk jõuda olukorda, kus eraõiguslikke ja avalik-õiguslikke kõrgkoole koheldakse Eestis enam-vähem võrdselt. See on juba saavutatud põhikooli ja doktoriõppe tasandil. Usume, et ka bakalaureuse ja magistriõppe tasandil on see võimalik. Mõjufondi abiga kaasame mõttekaaslasi, teostame uuringuid ja rahastame tegevusi, mis on suunatud erakapitali kaasamisvõimaluste parandamisele Eesti haridussektoris ja sektori kasutuses olevate ressursside paremale kasutamisele.
Mõjufondi kolmas fookusvaldkond on 2027. aastal valmiv haridus- ja ettevõtluslinnak Eedu, See on eksperiment uue linnaruumiga, mis toob ülikooli õppuritele lähemale. Ühe katuse alla mahuvad alad õppimise, töötamise, ürituste, spordi ja vaba aja veetmise jaoks olgu seda siis koos kolleegide, sõprade või perega. Mõjufondi fookus on vastutusteadlike ettevõtjate, juhtide ja spetsialistide kaasamine Eedu kujunemisesse oma eelistatud kohtumispaigaks, kus on hea õppida (s.h. ettevõtete sisekoolitused), töötada, nokitseda äriideede kallal ja luua uusi tutvusi.
Fondi töös saab osaleda toetades fondi rahaliselt või rakendades oma teadmisi ja oskusi.
MTÜ EBS Mõjufond
EE947700771005217169
Makse selgituses palun märgi ära millist fondi fookusvaldkonda toetad või jätad selle EBSi otsustada.
Olen valmis osalema fondi projektides